Usługi i specjalizacje

Moimi klientami są przede wszystkim spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które poszukują solidnego wsparcia w obszarze rachunkowości i prawa podatkowego.

 

Specjalizacje branżowe – analizy, księgowość, kadry i płace

Mam wieloletnie doświadczenie we współpracy z klientami z różnych branż. Moją specjalizacją jest obsługa przedsiębiorstw produkcyjnych. 

 

Szczegóły na temat mojej oferty dla firm z branży produkcyjnej, w tym zakres usług oraz przedstawienie specyfiki świadczenia usług księgowych, kadrowo-płacowych i analizy finansowej w przedsiębiorstwach produkcyjnych znajdziesz na stronach: Branża produkcyjna, Zakres usług dla firm produkcyjnych oraz Księgowość, kadry i płace dla produkcji

 

W moim biurze rachunkowym – Kancelarii Finansowo-Księgowej PS Consulting Sp. z o.o. obsługujemy przedsiębiorstwa z takich branż jak: 


- produkcyjna – chemiczna, automotive, AGD, elektryczna, tapicerska, spożywcza, drukarnie flexograficzne,
- budowlana i deweloperska – usługi budowlane w kraju i za granicą,
- handlowa – e-commerce, handel tradycyjny, markety budowlane, handel międzynarodowy, motoryzacyjna (warsztaty samochodowe, sprzedaż aut używanych), restauracyjna, importerzy zbóż dla producentów z branży spożywczej,
- usługowa – doradcza, edukacyjna, spawalnicza, architektoniczna, finansowa i ubezpieczeniowa (agencje i pośrednicy), DDD (dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja), kosmetyczna, fotograficzna, rozrywkowa, marketingowa, usługi internetowe.

 

Więcej informacji!

Więcej informacji o specjalizacjach mojego biura rachunkowego znajdziesz na stronie: Nasze specjalizacje – branże na stronie Kancelarii Finansowo-Księgowej PS Consulting Sp. z o.o.

Więcej informacji znajdziesz także w sekcji O mnie na stronach: Moje osiągnięcia, Szkolenia i certyfikaty oraz Umiejętności i narzędzia.

 

Moje specjalizacje projektowe

W ramach współpracy z klientami podejmuję się realizacji projektów, które wykraczają poza podstawowy zakres usług księgowych i kadrowo-płacowych. Uwielbiam projekty, których poziom skomplikowania pozwala mi wykorzystywać wszystkie moje umiejętności. 


Do moich ulubionych zadań z zakresu usprawniania procesów biznesowych i analiz finansowych należą:


- tworzenie różnego rodzaju narzędzi z wykorzystaniem programów MS Excel, w tym Power Pivot i Power Query oraz Power BI Desktop, usprawniających procesy biznesowe oraz modeli analitycznych automatyzujących raportowanie i inne procesy księgowe, w tym: tworzenie narzędzi wspomagających zarządzanie i podejmowanie decyzji oparte na modelach analitycznych z danymi pochodzącymi z systemów księgowych, w tym tworzenie dynamicznych dashboardów w Power BI, tworzenie narzędzi wspomagających raportowanie i usprawniające pracę działów księgowych, np. wielowymiarowe uzgadnianie danych pomiędzy różnymi systemami, tworzenie modeli i narzędzi controllingowych, w tym narzędzi analitycznych wspomagających zarządzanie kosztami w firmie (modele samoaktualizujące się, bezobsługowe).

 

Do moich ulubionych zadań w obszarze księgowości należą:


- weryfikowanie dotychczas prowadzonych ksiąg rachunkowych, w tym ocena prawidłowości zastosowanych rozwiązań z zakresu rachunkowości, korygowanie błędów w księgach i tworzenie procedur i instrukcji, które pozwalają unikać tworzenia dalszych nieprawidłowości – moi klienci nazywają mnie specjalistką ds. beznadziejnych, a ja swoje usługi w tym zakresie definiuję krótko: „sprzątanie liczb” – zwykle po biurach rachunkowych, które obsługiwały moich klientów przede mną..


- ratunek dla działu księgowego w sytuacjach kryzysowych takich jak: braki kadrowe, odejście kluczowych pracowników, wsparcie podczas audytu – w takich sytuacjach najczęściej realizuję zadania zlecone z zakresu podatków VAT i CIT, ksiąg rachunkowych, ewidencji środków trwałych, leasingów i innych wymagających uporządkowania w związku z zaleceniami audytorów lub ujawnionymi błędami,


- konsultacje biznesowe w zakresie sposobu prowadzenia ksiąg rachunkowych, aktualnych przepisów o rachunkowości oraz wynikających z nich praw i obowiązków przedsiębiorców, a także w zakresie sposobu prezentowania danych finansowych w kontekście przygotowywania sprawozdań finansowych.

 

Więcej informacji!

Więcej informacji o usługach mojego biura rachunkowego - Kancelarii Finansowo-Księgowej PS Consulting Sp. z o.o. znajdziesz na stronie internetowej biura w sekcji: Usługi.

Księgowość, kadry i płace – kontakt

 
Zadzwoń i zapytaj o szczegóły!
Patrycja Szypulska
+48 660 746 735

Usługi i specjalizacje Patrycji Szypulskiej - księgowej, audytora wewnętrznego, właścicielki biura rachunkowego PS Consulting Sp. z o.o.